У ніч з 13 на 14 січня приходить старий Новий рік
18:52, 13 січня

У ніч з 13 на 14 січня приходить старий Новий рік

Унікальне свято є далеко не у всіх народів. Воно з'явилося у 1918 році, коли уряд СРСР прийняв рішення перейти на григоріанське літочислення. Так в наше життя увійшло поняття «старого» і «нового» стилю, а звичні свята зрушили в датах, що призвело до таких казусів, як старий Новий рік.

Однак в Україні святкування в цей період мають більш глибоке коріння.  У перший день нового року, тобто 14 січня, до сходу сонця прийнято було «засівати», тобто ходити до родичів, знайомих з зерном і, розсипаючи його по дому, бажати багатства, успіху, щастя. Виконувати цей обряд могли тільки чоловіки і хлопчики.Кожен господар уважно дивився, хто першим переступить поріг його будинку в році, що наступив: якщо хлопчик чи здоровий чоловік на щастя, якщо жінка до біди. Тому й намагалися до хрещених, батьків, близьких родичів відправити першого «посівальника» хлопчика чи молодого хлопця, щоб напророкувати добра на весь майбутній рік.Про народні традиції і звичаї в старий Новий рік розповідає етнологОлена Поліщук .

Радіо «Ера»

Зодіакальний гороскоп на сьогодні від Orakul.

Кращі пропозиції продажу авто на http://avtosale.ua.

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.

Найцікавіші новини України і всього світу на https://www.ukr.net.

Інформація, оприлюднена на сайті radio-mb.com.ua, є інтелектуальною власністю КП Радіокомпанія «Місто над Бугом». Використання її у будь-якій формі (передрук, цитування та ін.) можливий лише за наявності гіперпосилання на radio-mb.com.ua для інтернет-видань та «Радіокомпанія «Місто над Бугом» для друкованих ЗМІ.